Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wyposażenie łóżeczka dla noworodka

2021-10-13
Wyposażenie łóżeczka dla noworodka

Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka to jeden z przyjemniejszych etapów podczas oczekiwania na nadejście maleństwa na świat. Oprócz całej masy ubranek i różnych gadżetów ważne jest, by odpowiednio przygotować łóżeczko dla dziecka. To w końcu w nim w początkowym okresie swojego życia będzie spędzać najwięcej czasu. 

 

 

 

 

 

 

 

Ważne, by było bezpiecznie i schludnie. Na sklepowych wystawach przygotowane łóżeczka często stają się przepychem, który ma tylko cieszyć oko, ponieważ na początku życia maleństwa z pewnością nie jest mu potrzebna cała masa zabawek, czy grzechotek które wiszą nad łóżeczkiem. Warto skupić się na najważniejszych elementach, by zapewnić dziecku zdrowy sen

 Jak przygotować wyposażenie do łóżeczka?

Początkowy okres życia niemowlę spędza w łóżeczku, dlatego ważne jest, by czuło się w nim komfortowo i bezpiecznie. To właśnie podczas snu organizm maleństwa regeneruje siły oraz rośnie i się rozwija, dlatego cały asortyment musi odpowiadać jego potrzebom.

Materac to podstawa- ważne jest, by wypełniony był naturalnym surowcem syntetycznym np. pianką poliuretanową, która jest antyalergiczna i posiada właściwości oddychające. Zaleca się wybór nieco twardszego materaca, który zapewni równomierne podparcie dla kręgosłupa maleństwa.

Rożek niemowlęcy- perfekcyjnie otula dziecko tworząc mu przy tym bezpieczną przestrzeń. W żaden sposób nie spowoduje, że niemowlę wtuli się w nie buzią co jest wyjątkowo niebezpieczne. Dodatkowo dziecko otulone w rożku dużo łatwiej wyciąga się z łóżeczka, co przy pierwszych dniach opieki ułatwi rodzicom oswojenie się z sytuacją. Gdy dziecko już podrośnie rożek można zamienić na śpiworek, który tak samo jak i rożek nie spowoduje odkrycia się maleństwa i wychłodzenia podczas snu.

Ochraniacz na szczebelki- przyda się nieco później, gdy już dziecko zacznie wierzgać się w łóżeczku i wykonywać pierwsze samodzielne ruchy. Ochraniacz zabezpieczy przede wszystkim zakleszczenie którejś z części ciała dziecka, gdy włoży je między szczebelki oraz ochroni przed bolesnymi uderzeniami.

Poduszka- noworodek w początkowym okresie życia nie potrzebuje poduszki, natomiast później warto zaopatrzyć się w płaską poduszkę dla niemowlaka, która zapewni prawidłowe podtrzymanie dla kręgosłupa. Ważne, by uszyta była z naturalnej bawełny i posiadała antyalergiczne wypełnienia.

Pościel- tak jak wspominaliśmy na początku zdecydowanie lepiej sprawdzi się rożek niemowlęcy lub śpiworek do spania. W późniejszym czasie (mniej więcej od 9 miesiąca) można już maleństwo zakrywać kołderką. W tej kwestii tak jak i przy wyborze poduszki należy zwrócić uwagę, by była uszyta z naturalnych materiałów oraz posiadała właściwości antyalergiczne. To samo tyczy się wyboru odpowiedniego prześcieradła.

Organizer na łóżeczko- to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, gdyż dzięki temu rodzice posiadają wszystko co potrzebne ,,pod ręką'', typu smoczek, chusteczki, czy pieluszka.

Kocyk- warto jest przy takich zakupach skłonić się również ku kocykowi, którym będzie można otulić maleństwo nie tylko w łóżeczku, ale także na spacerze, czy w foteliku samochodowym.

Pozytywka/zabawka- w późniejszym okresie życia zabawki typu karuzele, usypiacze czy pozytywki świetnie sprawdzą się w łóżeczku dziecka. Pełnią rolę uspokajającą oraz świetnie zajmują dziecku czas rozwijając przy tym różne zmysły.

Kompletując całe wyposażanie łóżeczka możesz skłonić się ku całym kolekcjom przygotowywanym z myślą o najmłodszych. Takie kolekcje tworzy np. producent Makaszka czy Cocobird. Świetne komplety pościeli oraz rożki oferuje marka BelisimaMartex oraz Yosoy. Zajrzyj do Naszego sklepu i skompletuj wyjątkową wyprawkę do łóżeczka, która nada całości niepowtarzalny wygląd, ale przede wszystkim zapewni Twojemu maleństwu bezpieczną przestrzeń. 

Polecane

Poduszka 100% Bamboo Fairies  - Makaszka

Poduszka 100% Bamboo Fairies - Makaszka

45,00 zł - 98,00 zł brutto
pixel