Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wiosenny spacer z maluszkiem

2019-03-22
Wiosenny spacer z maluszkiem
Gdy świeci słońce, w powietrzu powoli czuć wiosnę i przyroda zaczyna budzić się do życia,  nie warto siedzieć w domu! Korzystajmy ze świeżego powietrza codziennie. Wszystkie mamy wiedzą, że codzienne spacery z maluszkiem pozytywnie wpływają na jego rozwój.  Zwiększają odporność i hartują organizm. Dotleniony maluch ma większy apetyt i znacznie lepiej śpi.


Jak więc ubrać maluszka na spacer?


Jak zwykle, także wiosną, podstawą ubioru malucha będzie body,  które zadba o to, by plecki były zakryte.  Ponadto warto zaopatrzyć się także w rajstopki lub bawełniany pajacyk i zdecydowanie cieńszy niż zimą kombinezon. Dla mniejszych niemowląt, leżących w wózku najlepsze są kombinezony ze stópkami i kapturem. Wariant na cieplejsze dni to kurteczka.
Wiosna to także pora na zmianę czapeczki. Tą ciepłą i dwuwarstwową zamieniamy więc na cieńszą. Pamiętajmy jednak, że wciąż powinna ona zakrywać uszy dziecka.  Najlepszym rozwiązaniem jest czapeczka wiązana pod szyją. Szalik zastąp chustką albo bawełnianym kominem.
Tak ubranego malucha przykrywamy w wózku kocykiem. Następnie pozostaje nam już tylko sprawdzanie co jakiś czas, czy nie jest mu za ciepło albo za zimno.
Polecane

pixel