Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ubranka dla noworodka

2017-09-07
Ubranka dla noworodka
Ubranka to podstawowy element wyprawki dla noworodka, a jej skompletowanie jest nie lada wyzwaniem.
Przy zakupie ubranek warto zwrócić uwagę na materiały z jakich są one wykonane. Najlepiej sprawdzają się ubranka bawełniane. Bardzo istotnym aspektem danego ubranka jest wygoda, jaką daje maluszkowi.

BODY
Body to jedno z najwygodniejszych ubranek niemowlęcych. Jest zapinane w kroku na napy. Może być na ramiączkach, mieć długi lub krótki rękaw. Dla noworodków najlepsze jest body kopertowe, rozpinane na całej długości. Dzięki rozpięciu nie ma konieczności zakładania body przez główkę.


https://goo.gl/jfGUq5
https://goo.gl/pNAdbMhttps://goo.gl/ZkeLaF
https://goo.gl/ZqrdA1

PAJACYK
To ubranko to połączenie bluzki ze spodenkami. Jest idealne dla noworodka. Sprawdzi się w chłodniejsze dni jako odzież wierzchnia, może posłużyć również jako piżamka, ponieważ nie krępuję ruchów maluszka. Jest rozpinany w kroku, co ułatwia dostęp do pieluszki.


https://goo.gl/yzK36M
https://goo.gl/XfCE7S

PÓŁŚPIOCH
Półśpiochy to spodenki ze stópkami. Świetnie się sprawdza w komplecie z body. Ważne jest, aby gumka nie uciskała brzuszka. Niektóre półśpiochy nie mają gumki, tylko szerszy pas materiału.


https://goo.gl/eCzkv1
https://goo.gl/fLPPex

ŚPIOCHY
Są to półśpiochy z "szelkami" zakończone stopkami. Zazwyczaj są rozpinane w kroku. Najlepiej zestawić je z rozpinanym kaftanikiem.https://goo.gl/UjKebF
https://goo.gl/TkKCKm

KAFTANIK
Jest to bluzeczka zakładana przez główkę lub rozpinana. Można zakładać go do śpiochów, ale świetnie sprawdzi  się jako kolejna warstwa, zakładana np. na body. W interesujący sposób może ożywić strój maluszka.


https://goo.gl/Araxhe
https://goo.gl/AeUgKM

UBRANKO NA WYJŚCIE
Czyli coś ładniejszego na wyjście. Wybierając taki strój należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby naszemu maleństwu było w tym ubranku przede wszystkim wygodnie. Dla dziewczynki można wybrać bawełnianą sukienkę, a dla chłopca eleganckie body i spodenki.
https://goo.gl/4TTkWA


https://goo.gl/9V45NR
https://goo.gl/7CSP9T


UBRANKO WIERZCHNIE
Dla noworodka najlepszy jest kombinezon dostosowany do pogody. Ważne jest, aby rozpinał się. Najlepiej na całej długości.

https://goo.gl/gdK4sG

CZAPECZKI I ŁAPKI
Czapeczek warto mieć kilka: takich, które nadadzą się na wyjście na zewnątrz, ale warto również mieć cieńszą bawełnianą czapeczkę, którą można założyć np. po kąpieli.
Łapki, czyli rękawiczki- niedrapki. Sprawdzają się w pierwszych dniach życia, gdy paznokcie noworodka są jeszcze za miękkie, żeby je obciąć.

https://goo.gl/wbvDKW
https://goo.gl/9NVFio
https://goo.gl/KHjt6D
https://goo.gl/Z3pkZb
https://goo.gl/CQ4hRZ

Polecane

pixel