Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szklana czy plastikowa - jaką butelkę do karmienia wybrać?

2018-01-22
Szklana czy plastikowa - jaką butelkę do karmienia wybrać?Na pierwsze miesiące karmienia butelką należy wybrać butelkę o małej o pojemności między 80 – 120 ml.

Do produkcji szklanych butelek wykorzystuje się szkło odporne na wysokie temperatury, nie ma więc obawy, że pękną po kontakcie z gorącą wodą. Dosyć łatwo jest je utrzymać w czystości, nie przejmują zapachu pokarmu, nie odbarwiają się od herbatek czy soczków. Nie rysują się, a w szczególności na ich ściankach nie powstają mikroszczeliny, mogące się stać siedliskiem chorobotwórczych drobnoustrojów. Są polecane na pierwszym etapie karmienia maluszka, gdy to rodzic trzyma butelkę.                                                             
                                                                  https://goo.gl/3TPikQ
                                                                 https://goo.gl/RinFqV
Butelki plastikowe są dużo tańsze od tych szklanych. Są zdecydowanie bardziej poręczne i lżejsze. Gdy dziecko chce już z butelki pić samo, bezpieczniejsze jest używanie butelki plastikowej.
                                                                              https://goo.gl/hmGjRx
                                                                                           https://goo.gl/eyVMLH
                                                                              Jaka na kolkę?
Producenci butelek prześcigają się w proponowaniu nietypowych rozwiązań, aby pomóc mamom i maleństwom poradzić sobie z tą nieprzyjemną dolegliwością.
W pierwszej kolejności warto zaopatrzyć się w butelkę wyposażoną w smoczek antykolkowy. Na rynku dostępne są różne rodzaje zaworków odpowietrzających, ale wszystkie one maja to samo zadanie: zminimalizować ilość połykanego przez dziecko powietrza, bo to jego nadmiar w przewodzie pokarmowym może być przyczyną.

W jakie akcesoria do butelek warto zainwestować?
Szczotka - niezbędna podczas dbania o higienę. Wąska budowa umożliwia dotarcie do najgłębszych zakamarków butli, tak aby żadne bakterie się w niej nie zagnieździły. Pamiętaj, żeby dbać także o higienę samej szczotki jak również wymieniać ją co ok 1-2 miesiące, bo i na niej zbierają się zarazki.


                                              
                                                                 https://goo.gl/tviQYk
                                                                
                                                                https://goo.gl/wHGg6s


Termoopakowanie – termiczny pokrowiec na butelkę. Dzięki niemu, możesz zabrać butelkę z ciepłym mlekiem na dłuższy spacer lub w podróż, w zależności od warunków atmosferycznych, pokarm utrzyma swoją temperaturę około dwóch godzin.


                                                                     
                                                                    https://goo.gl/s7E9vW                                                                                                                                                                                                           https://goo.gl/RTBHGi
Pojemnik na mleko w proszku – mieszanka nie powinna być przygotowywana wcześniej, tylko tuż przed podaniem. Dlatego, jeśli planujesz karmić maleństwo mlekiem z proszku, warto, żebyś zaopatrzyła się w specjalny pojemnik, który ułatwi ci przygotowanie go poza domem. To doskonałe rozwiązanie, jeśli nie masz ochoty zabierać ze sobą całej puszki z proszkiem.

                                                                
                                                                https://goo.gl/esfiZu

                                                                 


Polecane

pixel