Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rożek, otulacz czy kokon?

2018-03-27
Rożek, otulacz czy kokon?
Noworodki otula się w rożek, otulaczek czy kocyk. Daje to dziecku namiastkę bezpieczeństwa i ułatwia adaptację do nowej rzeczywistości.
 
Otulacz to pierwsza pościel Twojego dziecka. Przeznaczony jest dla niemowląt w pierwszych trzech miesiącach życia.  Zazwyczaj ma kształt dużej, kwadratowej chusty, którą w odpowiedni sposób otulamy dziecko. Niemowlęta w otulaczach lepiej śpią oraz mają łagodniejsze kolki. 


                     https://goo.gl/8bUBMR


Rożek ma kształt kwadratu i wygląda jak mała kołderka. Świetnie się sprawdza podczas noszenia niemowlaka na ręku.
Powinien być wykonany z miłych w dotyku, atestowanych i trwałych materiałów. Grubość rożka powinna być dostosowana do pory roku, w jakiej urodzi się maleństwo. Najbardziej komfortowe są rożki zapinane na rzepy.                  https://goo.gl/ika47Q                                      
                   https://goo.gl/sjd8qD              
              https://goo.gl/Lf7dhP
                 https://goo.gl/REzo9n

Kokon to rodzaj materacyka, obszyty wysokimi brzegami, które z jednej strony mają wiązanie. Otulone w nim dziecko czuje się przytulnie i bezpiecznie. Kokon niemowlęcy stanowi odpowiednik  łóżeczka.  Ma kilka bardzo przydatnych zastosowań. Jest świetnym rozwiązaniem dla rodziców śpiących razem z dzieckiem. Idealnie sprawdzi się podczas wyjazdów, łatwo go spakować i przewieźć. Pozwala układać maleństwo w różnych pozycjach podczas snu, a dzięki wiązaniom jego wielkość jest regulowana, więc rośnie razem z maluszkiem.


                 https://goo.gl/GkP1k3
                 


                https://goo.gl/sKJ9D3                 
                 https://goo.gl/XcAaLx                https://goo.gl/pSWbVV


Polecane

pixel