Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Letnia wyprawka dla noworodka

2021-06-11
Letnia wyprawka dla noworodka

Jeśli termin Twojego porodu przypada latem, Twoja wyprawka będzie nieco różnić się od takiej, która przygotowywana jest na okres zimowy. Oczywiście podstawowe rzeczy wchodzące w jej skład pozostają bez zmian. Natomiast drobne różnice między nimi z pewnością wpłyną na komfort i wygodę Twojego maleństwa. 

 

 

 

 

 

 

 • Body z krótkim i długim rękawem- warto zaopatrzyć się w mniej więcej 5 sztuk każdego rodzaju. Na początek wybierz te, które są kopertowo rozpinane, zdecydowanie ułatwi to przebieranie noworodka. 
 • Pajac- na początek wystarczą 3 sztuki. Pajac to na tyle uniwersalne ubranko, że możesz zakładać je maleństwu zarówno w ciągu dnia, jak i na noc- jako piżamkę. 
 • Rampers- wyglądem zbliżony do pajacyka, natomiast nie posiada zakończenia na stópkach, dzięki czemu sprawdzi się przy wysokich temperaturach- 3 sztuki. 
 • Kaftanik- możesz wybrać taki, który rozpinany jest na całej długości bezniklowymi napami, bądź wiązany. Oba rozwiązania są wygodne przy ubieraniu i komfortowe dla malucha. Zazwyczaj kaftaniki zestawia się razem ze śpiochami, tworzy to dobry zestaw na chłodniejszy dzień- 3 sztuki. 
 • Śpioch- zazwyczaj posiadają zapięcia w kroku i na ramionach, dzięki czemu dobrze będzie się go ubierało, ale też wygodnie będzie Ci zmieniać pieluszkę noworodkowi- 3 sztuki. 
 • Półśpioch- najczęściej zakładane są w parze z body. Ważne jest, by posiadały nieuciskającą gumkę, która sprawi również, że półśpioch nie będzie się zsuwał ani okręcał- 3 sztuki.
 • Czapeczka- gdy rodzisz latem warto zaopatrzyć się w cienkie, delikatne czapeczki, które nie wpłyną na przegrzanie maleństwa, a utrzymają jego prawidłową temperaturę- na przykład po kąpieli- 2 sztuki.
 • Lekki, delikatny kocyk ażurowy- z pewnoscią ten element różni się od tego w wyprawce zimowej, gdyż latem wystarczy cienki kocyk, który delikatnie otuli maleństwo podczas letnich spacerów.
 • Skarpetki - cienkie skarpetki również się przydadzą, gdyż niemowlę często mimo wysokiej temperatury może mieć chłodne stópki. Należy to kontrolować i w razie potrzeby założyć skarpetki. Utrzymają one odpowiednią temperaturę niemowlęcia.
 • Niedrapki- to nieodłączny element każdej wyprawki, ważne jest, by w pierwszych dniach życia zakładać maleństwu niedrapki, gdyż dzięki temu nie zrobi sobie nieumyślnie krzywdy paznokciami.
 • Pieluszka bambusowa- ma właściwości chłodzące, dzięki czemu spokojnie możesz nakryć nią maluszka podczas spaceru w ciepły dzień.
 • Rożek- zapewni Twojemu dziecku poczucie bezpieczeństwa, a rodzicom łatwiej i pewniej będzie się podnosić niemowlę.
 • Kokon niemowlęcy- nie jest to obowiązkowy element wyprawki, natomiast cieszy się dużą popularnością wśród świeżo upieczonych rodziców. Możesz w nim swobodnie położyć maleństwo, które będzie czuło się otulone jak w łonie matki. 

Pamiętaj, że latem również bywają chłodne dni, dlatego warto dokupić także pojedyńcze sztuki cieplejszych, welurowych śpiochów, czy pajaców.

Do snu warto zaopatrzyć noworodka w śpiworek do spania i poduszkę bambusową. Śpiworek zapewni mu bezpieczeństwo, gdyż nie zakryje sobie w żaden sposób buźki i nie utrudni tym samym oddychania. Natomiast poduszka bambusowa delikatnie podtrzyma główkę, a materiał z jakiego została wykonana świetnie odprowadzi wilgoć. 

 

1. https://bit.ly/2TPKjRwhttps://bit.ly/3wrWi68https://bit.ly/3gsSU4shttps://bit.ly/3vglNpEhttps://bit.ly/3gplu6E                                                                         

2. https://bit.ly/3xdadgzhttps://bit.ly/3iB3UiWhttps://bit.ly/3cyYKjzhttps://bit.ly/358whx1https://bit.ly/2TZLkGX

                                                                                             

1. https://bit.ly/3iCXD6ahttps://bit.ly/3pGT1xohttps://bit.ly/3xgXmKuhttps://bit.ly/3wj2UDShttps://bit.ly/2RJpZ3Ehttps://bit.ly/3gm7Yke                                                       2. https://bit.ly/3pJlGSnhttps://bit.ly/2RJpZ3Ehttps://bit.ly/358xpkfhttps://bit.ly/3pH4Tj5https://bit.ly/3gezAJm 

                                                       

1. https://bit.ly/3pHoVK6https://bit.ly/2TPZDxyhttps://bit.ly/3geHbHL,                                                                                                                                                   

2. https://bit.ly/2Tlxiiqhttps://bit.ly/3zhJIZ7https://bit.ly/3ivLWONhttps://bit.ly/35aLZaJ                                                

                                                                                                                                       

Polecane

pixel