Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie figi wybrać na okres ciąży?

2021-10-27
Jakie figi wybrać na okres ciąży?

Czas oczekiwania na dziecko to zarazem bardzo trudny, jak i ekscytujący okres. Często przyszłe mamy w zawirowaniu spraw przed narodzinami zapominają w tym ważnym okresie o sobie i swoich potrzebach. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej bielizny, w tym przypadku majtek ciążowych?

 

 

 

 

 

 


Dziewięciomiesięczny okres oczekiwania na maleństwo to czas ogromnych zmian. Nie tylko w życiu, ale także w w ciele przyszłej mamy. Nieustannie się ono zmienia i tym samym zmienia też swoje potrzeby. Dobrze dobrana bielizna ciążowa jest o tyle ważna, że zapewnia kobiecie komfort i wygodę, ale dba także o bezpieczeństwo mamy i maleństwa.

Najważniejsze jest, by wybrane figi uszyte były z naturalnych materiałów. Wybór tych syntetycznych może bardzo łatwo doprowadzić do różnych infekcji intymnych, które są bardzo niebezpieczne w okresie ciąży. Naturalne materiały pozwalają skórze oddychać, dobrze odprowadzają wilgoć, dzięki czemu zapewniają przyszłej mamie bezpieczeństwo, komfort i wygodę.

Do pierwszych kilku miesięcy nie musisz rezygnować ze swoich klasycznych fig, o ile są one uszyte z naturalnych materiałów. Wtedy jeszcze brzuszek nie jest na tyle duży, by wszyta gumka wywierała jakikolwiek ucisk. Później, gdy brzuszek już nabierze kształtów warto jest sięgnąć po majtki, które są zabudowane nieco wyżej i otulają cały brzuszek lub mniej więcej jego połowę zapewniając tym samym w chłodne dni dodatkowe ciepło zarówno przyszłej mamie jak i maleństwu. Dostępne są także klasyczne figi, które kończą się tuż pod brzuszkiem. Posiadają one dobrze przylegającą, lecz nie uciskającą gumkę, dzięki której figi w żaden sposób nie będą się zsuwać, ani rolować.

Gdy będziesz już w zaawansowanej ciąży staraj się unikać koronek i dodatkowych zdobień. Zazwyczaj są one mało rozciągliwe, co może powodować u Ciebie dyskomfort, a dodatkowe przeszycia mogą powodować podrażnienia na wrażliwej skórze.

Pamiętaj, że Twoje potrzeby w trakcie trwania ciąży są równie ważne, co potrzeby jeszcze nienarodzonego dziecka. Zadbaj o siebie i swój komfort dobierając odpowiednią bieliznę ciążową. Biustonoszfigi w ciąży to bardzo ważny element, którego nie możesz pominąć. Zapraszamy do przejrzenia Naszej oferty- z pewnością znajdziesz coś, co idealnie wpisze się w Twoje potrzeby i Twój gust.

Polecane

pixel