Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaką koszulę do porodu wybrać?

2021-10-01
Jaką koszulę do porodu wybrać?

Koszula do porodu. Jaka powinna być? To właśnie ona, odpowiednio dobrana zapewni Ci komfort i wygodę w tej najważniejszej chwili w życiu. W szpitalu zazwyczaj dostępne są jednorazowe koszule do porodu, natomiast większość kobiet woli rodzić w swojej, w której najlepiej się czuje. 

 

 

 

 

 

 

 

Zwróć uwagę na jej długość- odpowiednia długość koszuli do porodu powinna sięgać do połowy ud. Zbyt długa może przeszkadzać zarówno Tobie jak i pielęgniarkom i lekarzom podczas porodu. Zbyt krótka natomiast może powodować u Ciebie dyskomfort, gdyż w trakcie trwania całej akcji porodowej, gdy zajdzie potrzeba przykładowo skorzystania z toalety możesz czuć się niekomfortowo.


Materiał, z jakiego uszyta jest koszula również jest bardzo istotny. Ważne jest, by był to naturalny, oddychający materiał. W żaden sposób nie będzie podrażniać Twojego ciała i pozwoli Twojej skórze oddychać. W koszuli z naturalnego, oddychającego materiału organizm będzie mniej narażony na infekcje. Syntetyczny materiał natomiast doprowadzi do wzmożonej potliwości i tym samym dyskomfortu przyszłej mamy.

Zwróć również uwagę na dekolt- ważne, by koszula rozpinana była na guziki lub posiadała specjalne zakładki, które ułatwią późniejsze karmienie maleństwa. Zabudowany dekolt utrudni zarówno Tobie jak i maleństwu dostęp do piersi. 

Na dzisiejszym rynku wybór koszul ciążowych jest na tyle duży, że warto wybrać taką, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale też ładna. Jak wiadomo ubiór zawsze wpływa na nasze samopoczucie, a w tak szczególnych chwilach jest to wyjątkowo ważne. Dlatego wybierz coś, co wpisuje się w Twoje gusta :)

Przy takich zakupach warto pamiętać także o kupnie szlafroka. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze piszemy na blogu w osobnym wpisie ,,Jaki szlafrok do szpitala?"

Mamy nadzieję, że choć trochę przybliżyliśmy Ci aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej koszuli do porodu. Specjalistą w świetnych koszulach ciążowych jest marka Doctor Nap, MiracleLupoline oraz Italian Fashion. Gorąco zapraszamy na zakupy!

Polecane

pixel