Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak ubrać niemowlę na jesienny spacer?

2021-09-08
Jak ubrać niemowlę na jesienny spacer?

Gdy kończy się okres letni nie powinno się rezygnować ze spacerów z maluchem. Świeże powietrze świetnie wpływa na sen niemowlaka, a niższa temperatura pozwoli jego organizmowi się uodpornić. Temperatury jesienią diametralnie się zmieniają, rano temperatura jest zwykle bardzo niska, a w południe może sięgać nawet 20 stopni, przez co ciężko jest idealnie dobrać ubranka, by nie doszło do ochłodzenia, ani do przegrzania maleństwa.

 

 

 

 

 

 

 

Przede wszystkim pamiętaj o tym, że niemowlakowi zakładamy zawsze jedną warstwę ubrań więcej niż sobie. To zasada sprawdzona i praktykowana przez mamy od wielu lat. Ubierając dziecko ,,na cebulkę", czyli kilku warstwowo masz możliwość pełnego kontrolowania temperatury jego ciała. Gdy temperatura się zmienia łatwo jest ściągnąć lub ponownie założyć jedną z warstw. Przykładowo jeśli sobie zakładasz bluzkę i na to kurtkę to dziecku załóż jedną warstwę więcej, np. bodypajacyk + kombinezon.

Pamiętaj o główce, rączkach i nóżkach- niemowlę na początku swojego życia nie ma jeszcze bardzo dobrze rozwiniętego układu krążenia przez co główka, rączki i nóżki są szczególnie narażone na utratę ciepła. Bardzo szybko się ochładzają co może doprowadzić do niechcianego przeziębienia. W związku z czym pamiętaj o zakładaniu czapkiskarpetek i rękawiczek, które często są razem z kombinezonem.

Warto zaopatrzyć się już w ciepły śpiworek i kocyk do wózka, bardzo dobrze utrzymują temperaturę ciała i otulają maleństwo. 

Kontroluj temperaturę ciała- by mieć pewność, że niemowlę jest prawidłowo ubrane sprawdzaj regularnie temperaturę jego ciała. Nie rób tego dotykając rączek czy nóżek, ponieważ nie odzwierciedlają one rzeczywistej temperatury ciała dziecka. Połóż rękę na karku niemowlęcia, jeśli jest spocony oznacza to, że powinno się ściągnąć jedną z warstw lub rozchylić tak, by się schłodził. Jeśli kark jest zimny załóż kolejną warstwę ubrań lub zakryj niemowlę ciepłym kocykiem. Jeśli kark nie jest ani spocony, ani zbyt zimny to znaczy, że maleństwo ubrane jest prawidłowo. To bardzo ważne, gdyż przegrzanie u takiego malucha jest znacznie gorsze od wychłodzenia.

Sprawdź ofertę Naszego sklepu i skompletuj pełną wyprawkę na Wasz wspólny jesienny spacer. Zapraszamy na zakupy!

 

Polecane

Body rozpinane długi rękaw "HAPPY DAY" ecru

Body rozpinane długi rękaw "HAPPY DAY" ecru

44,90 zł brutto38,17 zł brutto
Buciki niemowlęce Happiness Pinokio - szary

Buciki niemowlęce Happiness Pinokio - szary

29,90 zł brutto25,42 zł brutto
Pajac niemowlęcy Happiness Pinokio - szary

Pajac niemowlęcy Happiness Pinokio - szary

54,90 zł - 59,90 zł brutto46,67 zł - 50,92 zł brutto
pixel