Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Idealna narzuta do sypialni. Jak wybrać?

2021-08-18
Idealna narzuta do sypialni. Jak wybrać?

W kwestii wyboru odpowiedniej narzuty nie liczy się tylko i wyłącznie jej kolor lub wzór, ale bardzo istotne jest prawidłowe dobranie jej wymiarów. Niektórzy preferują narzuty zwisające z łóżka aż do podłogi, co wygląda bardzo stylowo i elegancko, a niektórzy wolą, gdy kapa schowana jest pod materac kiedy na przykład łóżko posiada piękne nogi i chcemy, aby pozostawały widoczne. 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli decydujesz się na narzutę zwisającą do samej podłogi zmierz swoje łóżko w długości i szerokości, ale także wysokość materaca od podłogi. Oblicząjąc odpowiedni rozmiar narzuty do szerokości łóżka należy dodać dwukrotność wysokości od materaca do podłogi. Natomiast wyliczając długość narzuty, musimy do długości łóżka dodać jedynie jedną wysokość. 

 

Jeśli jednak preferujesz narzutę schowaną pod materac tutaj ważna jest również grubość materaca. W tym przypadkiu do szerokości materaca i dwukrotności jego grubości należy dodać jeszcze 10 cm na tzw. zakładkę, którą umieścimy pod materacem. Długość narzuty zależna jest od tego, czy chcemy założyć narzutę pod materac ze wszystkich czterech stron. W takiej opcji długość mierzymy identycznie do szerokości.

 

Z jakiego materiału powinna być narzuta?

Wszystko zależy od tego, jaki styl dominuje w Twojej sypialni. Jeśli przykładowo preferujesz styl glamour wybierz narzutę z welwetu, może być ona ozdobiona cekinami lub innymi drobnymi zdobieniami co tylko doda jej elegancji i wykwintności. Jeśli w Twojej sypialni panuje prosty, delikatny wystrój skieruj się ku gładkiej, pikowanej narzucie. 

 

W Naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór narzut na łóżko, więc z pewnością znajdziesz te idelaną, która perfekcyjnie wkomponuje się we wnętrze Twojej sypialni. Oprócz tego w kategorii tekstylia w Naszym sklepie znajdziesz pościele, prześcieradła, a także kołdry i poduszki. Zapraszamy na zakupy! 

Polecane

pixel