Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bambus w produktach dla niemowląt

2018-06-22
Bambus w produktach dla niemowląt Od kilku lat obserwujemy duże zainteresowanie tkaninami bambusowymi.Stają się one również coraz bardziej popularne w naszym kraju. Bambus to wyjątkowo odporna roślina i przyjazna dla środowiska.
Bambus jest delikatny dla skóry dziecka i dodatkowo posiada właściwości termoizolacyjne – w czasie upałów delikatnie chłodzi, a gdy jest zimno utrzymuje optymalną dla dziecka temperaturę nie powodując przegrzania. Niezaprzeczalnym walorem są jego właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Nie dość, że jest wyjątkowo przyjemny w dotyku, to jeszcze łagodzi wszelkiego rodzaju podrażnienia skóry.

Zastosowanie tkanin bambusowych w wyrobach dla dzieci

Pieluszki bambusowe występują w kliku rozmiarach. Te mniejsze można wykorzystać przy karmieniu np. jako śliniak.
Większe pieluszki mogą służyć jako otulacz czy ręcznik.


https://goo.gl/vfzxWJ
https://goo.gl/2CUFWK
https://goo.gl/WFf75R


Ręczniki bambusowe są bardzo miękkie i wchłaniają wodę lepiej niż frotta bawełniana, schną również szybciej. Naukowe badania jednoznacznie pokazują również, że dzięki właściwościom bakteriobójczym wynikającym z naturalnych właściwości włókien bambusowych, na takich ręcznikach znajduje się o 70% mniej bakterii niż w przypadku ręczników bawełnianych.
https://goo.gl/NaJe8C


https://goo.gl/MsjDaK
https://goo.gl/K2pPfp


Pościele i kocyki bambusowe są przewiewne i zapewniają dziecku optymalną temperaturę w czasie snu- co powoduje, że dziecko się nie przegrzewa i spokojniej śpi.


https://goo.gl/M8v6xY
https://goo.gl/LYXwXB
https://goo.gl/ekwfxU


Ubranka bambusowe- szczególnie polecane są dla małych alergików i dzieci z atopowym zapaleniem skóry. Ubranka z tego materiału są bardzo miękkie i delikatne w dotyku.


https://goo.gl/PnQYhdhttps://goo.gl/7Ts85i
https://goo.gl/6YH7F4https://goo.gl/ecPB7W
https://goo.gl/k4J2WD


https://goo.gl/LUKjHF
https://goo.gl/K4AEFy


pixel